Όταν είσαι στο Θρύλο και εκστασιάζεσαι!

Παρασκευή, 19 Φεβρουαρίου 2021 - 23:56

Μπορεί να είναι λίγες ημέρες στον Ολυμπιακό ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ωστόσο ξέρει πολύ καλά τι σημαίνει Ολυμπιακός!

Ο έμπειρος στόπερ αγωνίστηκε βασικός στο ματς των «ερυθρόλευκων» με την Αϊντχόφεν στο Καραϊσκάκη. Στα πρώτα λεπτά όλη η άμυνα ήθελε το χρόνο της για να βρει τα πατήματά της, διότι στα 3/4 της άμυνας ήταν καινούργια πρόσωπα.

Για αυτό και στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα του Ολυμπιακού έβγαλε δυναμική και τα πήγε μια χαρά. Ανταποκρίθηκε όπως έπρεπε και φάνηκε αυτό μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Από την πλευρά του ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος κατάλαβε τι σημαίνει να φοράς τη φανέλα του Θρύλου! Να παθιάζεσαι για αυτήν και να βγάζεις στο γήπεδο τον καλύτερό σου εαυτό!

Πανηγύρισε με την ψυχή του ο Έλληνας αμυντικός τη νίκη των Πειραιωτών. Φάνηκε στους πανηγυρισμούς του στα γκολ της ομάδας. Ιδιαίτερα στο 1-0 στο γκολ του Μπουχαλάκη έβγαλε κραυγή, όπως φαίνεται και στη φωτογραφία του πανηγυρισμού του.

Αυτό σου βγάζει ο Ολυμπιακός! Να παθιάζεσαι και να «δένεσαι» αμέσως με τη φανέλα αυτή!