Σπουδαία νίκη η Άρσεναλ! (video)

Κυριακή, 14 Μαρτίου 2021 - 20:28

Σπουδαία νίκη με 2-1 κόντρα στην Τότεναμ στο «Emirates» πήρε η Άρσεναλ, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Ο Λαμέλα στο 33’ έκανε το 0-1 με ένα απίθανο γκολ με ραμπόνα, αλλά ο Όντεγκααρντ ισοφάρισε σε 1-1 στο 44’.

Μία Άρσεναλ που είχε δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, στο 17’ με τον Σμιθ Ρόου και στο 37’ με τον Σοάρες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αρτέτα βρήκε και δεύτερο γκολ, με το πέναλτι του Λακαζέτ στο 64’ για το 2-1.

Η ομάδα του Μουρίνιο έμεινε στο 76’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Λαμέλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Επόμενο παιχνίδι για την Άρσεναλ είναι με τον Ολυμπιακό, την προσεχή Πέμπτη (18/11) στο «Emirates».

Η ενδεκάδα της Άρσεναλ: Λένο, Σοάρες, Νταβίντ Λουίζ, Γκάμπριελ, Τίρνι, Σάκα (46’ Πέπε), Τσάκα, Παρτέι, Όντεγκααρντ, Σμιθ Ρόου, Λακαζέτ (88’ Ελνένι).

Το 0-1 της Τότεναμ με Λαμέλα

Το 1-1 της Άρσεναλ με Όντεγκααρντ

Το 2-1 της Άρσεναλ με Λακαζέτ