Αγωνία για Σωκράτη στον Ολυμπιακό

Πέμπτη, 8 Απριλίου 2021 - 09:18

Με ενοχλήσεις στον προσαγωγό αποχώρησε ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος στο ημίχρονο του αγώνα του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η αίσθηση που υπάρχει, με βάση και ότι έβγαλε το πρώτο ημίχρονο (το θέμα προέκυψε 7-8 λεπτά πριν το 45λεπτο) είναι ότι η αλλαγή έγινε περισσότερο για προληπτικούς λόγους.

Αυτό θα φανεί πιθανότατα την Πέμπτη. Η εικόνα του Παπασταθόπουλου να δείχνει ότι έχει ενοχλήσεις σίγουρα φέρνει ανησυχία στην ομάδα, ωστόσο περισσότερα θα φανούν σήμερα.

Με την ελπίδα, φυσικά, να μην έχει κάτι σοβαρό.

Θυμίζουμε, επόμενο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό είναι την Κυριακή με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό (11/4, 19:30) για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League. Και ενδεχόμενη απουσία του, ίσως και να διαφοροποιεί το πλάνο του Πέδρο Μαρτίνς.

Όλα, λοιπόν, θα φανούν τις επόμενες ώρες...