Ολυμπιακός: Πρώτο τεστ και νίκη με Χασάν (video)

Σάββατο, 26 Ιουνίου 2021 - 19:48

Τη νίκη με 1-0 επί της Βόλφσμπεργκερ σημείωσε ο Ολυμπιακός στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Αχμέντ Χασάν στο 62’. Ο Βαλμπουενά σέντραρε υπέροχα, ο Χασάν εκμεταλλεύτηκε την όχι και τόσο καλή αντίδραση του τερματοφύλακα και σκόραρε από κοντά.

Ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά καλός στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα που κυριάρχησε και σπατάλησε αρκετές καλές στιγμές.

Πάντως, θα μπορούσε να είχε πάρει το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, με τις πολύ μεγάλες ευκαιρίες του Τικίνιο, στο 37’ με πλασέ από κοντά και στο 41’ με το δοκάρι που είχε σε κεφαλιά.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης (30’ Καραργύρης) (60’ Κρίστινσον), Βρουσάι, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Ανδρούτσος, Πέπε, Τιάγκο Σίλβα, Φορτούνης (27’ Αποστολόπουλος), Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί, Τικίνιο.

Στο 46’ μπήκαν οι Λαλά, Μάρκοβιτς, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης (79’ Αλγκασίμ Μπα), Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά, Μασούρας.