Ολυμπιακός: Πήρε και αυτό το φιλικό, με Σουρλή

Κυριακή, 27 Ιουνίου 2021 - 20:48

Φιλική νίκη με 1-0 επί της Κράσνονταρ, στην Αυστρία, σημείωσε ο Ολυμπιακός και πήρε και αυτό το τεστ, έστω και αν δεν είχε την ίδια καλή εικόνα που είχε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο του χθεσινού φιλικού με τη Βόλφσμπεργκερ.

Ο Βασίλης Σουρλής με πλασέ στο 81’ πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, μετά από γύρισμα του Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Ο Ολυμπιακός είχε ορισμένες καλές στιγμές, περισσότερες στο πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Χασάν, ενώ και στο δεύτερο απείλησε κυρίως με τον ορεξάτο Ραντζέλοβιτς.

Ο Πέδρο Μαρτίνς χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες, ενώ έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε Κουντέ και Τσούμιτς.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε στο 83’ λόγω της ισχυρής βροχόπτωσης. Ο διαιτητής απευθύνθηκε και στις δύο ομάδες και αφού πήρε το «ΟΚ» και από τις δύο, έδωσε τέλος στον αγώνα.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Λαλά, Σεμέδο, Μάρκοβιτς, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Χασάν.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο: Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Αποστολόπουλος, Πέπε, Σουρλής, Βρουσάι, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί, Τικίνιο Στο 75’ μπήκαν και οι Τσούμιτς, Καλογερόπουλος και Κουντέ.