Ντιναμό Τιφλίδας-Νέφτσι Μπακού 1-2 (Τελικό)

Τετάρτη, 7 Ιουλίου 2021 - 18:48

Το πρώτο παιχνίδι τους δίνουν απόψε Ντιναμό Τιφλίδας και Νέφτσι Μπακού για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Θυμίζουμε, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια ομάδα στον δεύτερο γύρο. Το δεύτερο παιχνίδι θα γίνει στο Αζερμπαϊτζάν, στις 14/7 (20:00).

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα σε live ενημέρωση...

95' ΔΟΚΑΡΙ ο Καρντάβα για τη Ντιναμό!

57' 1-2 Γκολ η Νέφτσι Μπακού. Σκοράρει ο Μακμούντοφ.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο (1-1).

36' 1-1 Γκολ η Ντιναμό Τφιλίδας. Ισοφαρίζει με τον Μάρουσιτς, μετά από ασίστ του Ραντίν. Έπιασε το δυνατό σουτ από απόσταση και σκόραρε ένα όμορφο τέρμα.

34' Σουτ του Καρντάβα, σε κόρνερ και πάλι ο Μαμάντοφ. Πιέζει η Ντιναμό Τιφλίδας.

31' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντιναμό με την καρφωτή κεφαλιά του Κούτσια, μεγάλη όμως είναι και η επέμβαση του Μαμάντοφ.

31' Κεφαλιά του Κβανταγιάνι, δεν έχει δύναμη η μπάλα, μπλοκάρει ο Μαμάντοφ.

29' Σουτ του Γκαμπεντάβα, απόκρουση από τον Μαμάντοφ. Ευκαιρία για τη Ντιναμό.

23' 0-1 Γκολ η Νέφτσι Μπακού. Ο Αλασκάροφ έκανε το πλασέ και "κρέμασε" τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

9' Απειλεί ο Καρντάβα για τη Ντιναμό, αστοχεί.

8' Καλή στιγμή για τη Ντιναμό Τιφλίδας με τον Ραντίν, άουτ η μπάλα.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ντιναμό Τιφλίδας: Κβασκβάτζε, Σπορκσλέντε, Κβανταγιάνι, Πάπαβα, Γκμπέγκνον, Καραμπάτζε, Ραντίν, Καρντάβα, Κούτσια, Μάρουσιτς, Γκαμπεντάβα.

Νέφτσι Μπακού: Μαμάντοφ, Τσέλικ, Εμποτζί, Στάνκοβιτς, Χάραμιζ, Μακμούντοφ, Κέιν, Μπούγκρινε, Λαβάλ, Αλασκάροφ, Κολί.

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Ντιναμό Τιφλίδας στο Twitter.