Δεν βλεπόταν στο πρώτο, «άλλη ομάδα» στο δεύτερο

Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021 - 23:12

Δύο πρόσωπα εμφάνισε στο παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ 1948 η Λουντογκόρετς και εν τέλει επικράτησε με 3-0 με σχετική άνεση κιόλας!

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League ήταν πολύ κακή στο πρώτο ημίχρονο. Τόσο που καλά-καλά δεν δημιούργησε κλασική φάση. Ακόμη και το γκολ που έβαλε στο 45+5, ήταν πολύ τυχερό, με τη μπάλα να παίρνει αρκετό ύψος από την κεφαλιά του Τεκπετέι και να καταλήγει στα δίχτυα του Τοντόροφ που είχε περάσει στο γήπεδο ένα λεπτό νωρίτερα (λόγω τραυματισμού του Ναούμοφ στο κεφάλι από προβολή του Μανού).

Αντίθετα με ό,τι έδειξε στο πρώτο, στο δεύτερο ημίχρονο ήταν «άλλη» ομάδα. Έβαλε κάτω τη μπάλα και φανέρωσε στον αγωνιστικό χώρο τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας με την αντίπαλό της.

Το ματς «έσβησε» στο τελευταίο 20λεπτο, διάστημα στο οποίο «έπεσε» καταρρακτώδης βροχή, με τη Λουντογκόρετς να κερδίζει λίγο πριν έρθει στην Ελλάδα για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό.

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Λουντογκόρετς στο Twitter.