Ολυμπιακός: Κλώτσησε την ευκαιρία

Τετάρτη, 11 Αυγούστου 2021 - 10:14

Τη μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί ένα βήμα από τους ομίλους του Champions League κλώτσησε χθες στη Βουλγαρία ο Ολυμπιακός. Και είναι να... τρελαίνεσαι με τον τρόπο που έγινε αλλά και με το ότι στα πλέι οφ θα έβρισκε μπροστά του τη Μάλμε και όχι τη Ρέιντζερς.

Αν και για 45 λεπτά έδειχνε να ελέγχει ματς και πρόκριση, ο Ολυμπιακός τα έκανε μούσκεμα στο δεύτερο ημίχρονο. Το γκολ του Εμβιλά δεν έφτανε να κάνει τη διαφορά, μιας και ο Σεμέδο έβαλε αυτογκόλ και ο Ανδρούτσος έκανε πέναλτι ενώ είχε την κατοχή, την ώρα που ο Μπα, ενώ είχε κίτρινη κάρτα, αποβλήθηκε στο τέλος.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Ελ Αραμπί αλλά αποκλείστηκε στα πέναλτι με 4-1 και γνώρισε οδυνηρό αποκλεισμό. Έτσι, κλώτσησε τη μεγάλη ευκαιρία να δώσει και φέτος το «παρών» στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Πλέον, καλείται να ανασυνταχθεί και να παρουσιαστεί καλύτερος στη συνέχεια...