Στο 78’ 0-3. Στο 90’+2’… 3-3! Ποιος φταίει; Η διαιτησία! (video)

Δευτέρα, 20 Σεπτεμβρίου 2021 - 13:11

Μέσα σε 14 λεπτά η AEK κατάφερε από 0-3, να δει το σκορ του ματς στον ΟΦΗ να φτάνει στο… 3-3. Με 10 παίκτες, ναι. Με μέταλλο μεγάλης ομάδας, όχι. Γιατί; Γιατί δεν το έχει αυτό. Γιατί οι μεγάλες ομάδες καταφέρνουν να κρατήσουν ένα προβάδισμα ΤΡΙΩΝ ΓΚΟΛ, για ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ ΛΕΠΤΑ. Παίζουν λίγο πιο σφιχτά, διώχνουν, κάνουν ό,τι χρειάζεται ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΕ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ ΛΕΠΤΑ. Ειδάλλως, απλώς δεν είναι μεγάλες ομάδες… Απλά τα πράγματα…

Και αφού η ΑΕΚ… κατάφερε να φάει τρία γκολ σε 14 λεπτά, έπρεπε… κάπου να τα ρίξει. Που; Στη διαιτησία. Απλό. Φωτιάς, Σκουλάς, ο ένας, ο άλλος… Και πάει λέγοντας. Ο Λιβάι Γκαρσία μπορεί να σπρώχνει και να πετάει κάτω αντιπάλους, επειδή τον μάρκαραν πολύ δυνατά και παρατεταμένα και πήραν κίτρινη.

Βλέπετε, η αρμάδα του «επενδυτή» δεν επιτρέπεται να παίρνει κόκκινες και εις βάρος της σφυρίγματα… Δεν είναι μαθημένη, στα χρόνια της «εξυγίανσης». Να πηγαίνει στράφι και το 6-5 στην Ε.Ε. της ΕΠΟ; Δεν γίνονται αυτά… Πρέπει οι διαιτητές να πάρουν το μάθημά τους, γι’ αυτό και η ΑΕΚ… φωνάζει για τη διαιτησία. Για το ότι έχει μία ομάδα, η οποία έφαγε τρία γκολ σε 14 λεπτά, από τον ΟΦΗ, ούτε λόγος…