Κράτησε στο 90+5' το αήττητο ο Ολυμπιακός Β'

Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου 2021 - 17:11

Το τρίτο του ματς έδωσε ο Ολυμπιακός Β' για το πρωτάθλημα της Super League 2, στο Βόρειο όμιλο, παίζοντας εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Λάρισας.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Αριέλ Ιμπαγάσα μπόρεσαν να διατηρήσουν το αήττητό τους στο πρωτάθλημα, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 2-2. Έτσι συνεχίζουν αήττητοι οι Πειραιώτες μετά τους εντός έδρας αγώνες με ΠΑΟΚ και ΑΕΛ.

Ο Ολυμπιακός Β' κατάφερε να προηγηθεί στο ματς με το σουτ του Νίκολιτς στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή στο σκορ.

Το 1-1 έγινε στο 75' από τον Ζιάκα, ενώ το 2-1 σημείωσε στο 87' ο Γιαννίτσης με το κεφάλι.

Η ομάδα του Πειραιά όμως δεν το έβαλε κάτω και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με το σουτ του Μαρίνου, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Νίκολιτς, Ξενιτίδης (90’ Λιάτσος), Ντόι, Κωστή, Μαρίνος, Κίτσος, Α. Μπα (78’ Βοΐλης).