Άλλη κλάση ο Ματιέ και το αριστούργημα!

Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 - 18:24

Μια ακόμη μεγάλη εμφάνιση με την φανέλα του Ολυμπιακού πρόσθεσε σήμερα ο Ματιέ Βαλμπουενά. Ο Γάλλος μεσοεπιθετικός του Θρύλου, έκρινε σήμερα το παιχνίδι με τον Βόλο με μια φανταστική εκτέλεση φάουλ στο 90+1’.

Άλλη κλάση ο Βαλμπουενά. Αρκεί να δει κανείς την εκτέλεση φάουλ του Γάλλου, η οποία αποτελεί μια ακόμη απόδειξη του τεράστιου ταλέντου και της εξαιρετικής ποιότητας που έχει ο αρχηγός του Ολυμπιακού.

Σήμερα μπήκε στο 60ο λεπτό στη θέση του Ρόνι Λόπες, και ανέβασε την απόδοση ολόκληρης της ομάδας, δημιουργώντας φάσεις για τους συμπαίκτες του με τις εξαιρετικές του πάσες. Ώσπου το ματς έφτασε στο 90ο λεπτό με τον Θρύλο να ψάχνει το γκολ της νίκης. Ο Γάλλος ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ που κέρδισε ο Ρέαμπτσιουκ λίγο έξω από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα εκεί που δεν πιάνεται.

Έκανε το 2-1, πανηγύρισε ξανά μπροστά στον κόσμο του Θρύλου και έδωσε στην ομάδα τους 3 πολύ σημαντικούς βαθμούς. Άλλη κλάση ο Ματιέ Βαλμπουενά και είναι ευτυχία να έχεις έναν τέτοιο παίκτη στην ομάδα σου…