ΜΙΑ αμφισβητούμενη φάση είχε ΟΛΟ το ματς! Μία!

Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου 2021 - 13:31

Αλήθεια τώρα; Θα μπούμε σε διαδικασία συζήτησης για… αδικία του Βόλου χθες, στο Καραϊσκάκη; Έτσι, επειδή το θέλει ο… ίδιος ο Βόλος; Ε, όχι! Δεν θα μπούμε στη διαδικασία… Είπαμε. Κάπου να τραβάμε και ένα όριο.

Ένα πράγμα θα πούμε μόνο και θα το αφήσουμε εκεί. Γιατί ορισμένοι θέλουν να κερδίσουν τις… εντυπώσεις, αλλά ο Ολυμπιακός θέλει να κερδίζει τρίποντα. Και να παίρνει νίκες και προκρίσεις και ΤΙΤΛΟΥΣ, στο φινάλε…

Ένα πράγμα: Μία φάση είχε αμφισβητούμενη ΟΛΟ το ματς. ΜΙΑ ΦΑΣΗ! Το αν πέρασε ή όχι η μπάλα τη γραμμή στο 18’, εκεί όπου ο Εμβιλά κάρφωσε την κεφαλιά, η μπάλα πήγε δοκάρι και… δεν έγινε ποτέ σαφές, αν κακώς δεν μέτρησε το γκολ υπέρ του Θρύλου, στην προσπάθεια του Κλέιμαν να το βγάλει.

Απλά τα πράγματα. Και το πέναλτι του ο Βόλος το πήρε και χωρίς VAR και χωρίς τίποτα. Και δεν άνοιξε… μύτη, που λέμε. Και Το πέναλτι στο Ρέαμπτσιουκ στο 1-0 καθαρό. Και το φάουλ που έκανε γκολ ο Βαλμπουενά, στο 2-1, επίσης καθαρό και ξάστερο, και κανείς δεν βρέθηκε να το αμφισβητήσει! Τώρα, επειδή θέλει ο Αχιλλέας και ο κάθε Βόλος να σηκώσουν σκόνη για δήθεν αδικία εις βάρος της ομάδας που ήρθε στο Καραϊσκάκη για να κάνει καθυστερήσεις και να διαμαρτύρεται επί 90 λεπτά, είναι δικό τους θέμα…