Η Ρόμα του Μουρίνιο διέσυρε την Αταλάντα! (video)

Σάββατο, 18 Δεκεμβρίου 2021 - 17:58

Μία τεράστια εκτός έδρας νίκη έκανε η Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο επί της Αταλάντα την οποία και διέλυσε με 4-1, σε παιχνίδι για τη 18η αγωνιστική της Serie A’!

Ο Έιμπραχαμ μόλις στο 1’ έκανε το 0-1 για τη Ρόμα και βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Ζανιόλο στο 27’ (0-2).

Η Αταλάντα μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Μουριέλ (1-2) και είχε και ακυρωθέν γκολ στο 68’ με τον Παλομίνο.

Όμως, λίγα λεπτά αργότερα ήρθε και το 1-3 με τον Σμόλινγκ στο 72’ να σκοράρει με κοντινή προβολή.

Ο Έιμπραχαμ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με δυνατό σουτ στο 82’, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ρόμα!

Αταλάντα-Ρόμα 1-4 και ένα δύσκολο βράδυ στην Ιταλία για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στα νοκ άουτ ματς του Europa League!

Η ενδεκάδα της Αταλάντα: Μούσο, Τζιμσίτι (34' Μουριέλ), Παλομίνο, Τολόι, Χάτεμπερ (79' Ζαπακόστα), Ντε Ρουν, Φρόιλερ, Πετζέλα (79' Μάελε), Ίλισιτς (46' Μαλινόφσκι), Πάσαλιτς (64' Μίραντσουκ), Ζαπάτα.