Κόπα Άφρικα: Πήγε να το… καρφώσει ο Σισέ!

Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2022 - 16:18

Το… έχει το γκολ λέμε! Το έχει και δεν χάνει ευκαιρία να δείξει ότι όπως τα βάζει και με τον Ολυμπιακό, μπορεί να τα βάλε και με τη Σενεγάλη! Ο Παπέ Σισέ έχασε τεράστια ευκαιρία για την εθνική του ομάδα, με την έναρξη του δευτέρου μέρους του αγώνα του Κόπα Άφρικα, με τη Ζιμπάμπουε! Ευκαιρία να σκοράρει ξανά με το κεφάλι και να… γράψει ιστορία!

Ο σέντερ μπακ του Ολυμπιακύ σηκώθηκε ψηλά για να εκμεταλλευτεί μια σέντρα που έγινε από κόρνερ και πήρε την κεφαλιά μέσα από την μεγάλη περιοχή! Η προσπάθεια του πήγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι! Μεγάλη ευκαιρία για τη Σενεγάλη, με τον Σισέ να δείχνει ξανά την επιθετική δύναμή του, στις στατικές φάσεις τις οποίες οι ομάδα του κερδίζει, στην περιοχή του αντιπάλου…

Για να δούμε…

Κόπα Άφρικα: 90λεπτος και παραλίγο σκόρερ ο Σισέ στο 1-0 της Σενεγάλης με τη Ζιμπάμπουε!

Ο σέντερ μπακ του Θρύλου δείχνει ότι και σε επίπεδο εθνικών ομάδων είναι σε εξαιρετική κατάσταση και βοήθησε να μείνει το μηδέν παθητικό στην πρεμιέρα. Νίκη για την ομάδα του, με πέναλτι του Μανέ!