«Κλαίει», ως συνήθως, η ΑΕΚ, την ξεβρακώνει ο ίδιος ο Ντέμης! (video)

Τρίτη, 18 Ιανουαρίου 2022 - 12:04

Ως τη χειρότερη ΑΕΚ που έχει δει ποτέ, χαρακτήρισε την εμφάνισή της απέναντι στον Παναιτωλικό, στο 1-2 στο ΟΑΚΑ, ο Ντέμης Νικολαΐδης. Και όχι μόνο αυτό, αλλά στην «κλάψα» της ΑΕΚ για τη διαιτησία, ο βετεράνος ποδοσφαιριστής της και πρώην πρόεδρός της, είπε πως δεν βλέπει κάτι παρά μία φάση που θα έπρεπε να αποβληθεί ο Άμραμπατ!

Μιλάμε για το απόλυτο ξεβράκωμα στην «κλάψα»!

Δείτε όσα είπε στη Nova: «Ήταν η χειρότερη ΑΕΚ που έχω δει, δεν είχε ούτε ένα 10λεπτο καλό κόντρα σε έναν ακίνδυνο αντίπαλο που ήταν ο Παναιτωλικός. Ο Παναιτωλικός μέχρι το 70′ ήταν ακίνδυνος, αλλά και η ΑΕΚ το ίδιο. Το ημίχρονο έπρεπε να λήξει 0-0, αλλά ο Ανσαριφάρντ έκανε μια εξαιρετική ενέργεια και γκολ.

Μου έκανε εντύπωση ότι η ΑΕΚ ξεκίνησε με τρία στόπερ και γενικά η ΑΕΚ στήθηκε λίγο αμυντικά. Αν ο VAR φώναζε τον διαιτητή θα έβγαζε κόκκινη στη φάση του Αμραμπατ. Πάει με τις τάπες. Οι άλλες φάσεις για το φάουλ στον Μάνταλο και το χέρι στην περιοχή του Παναιτωλικού, δεν βλέπω τίποτα, δεν θα έδινα κάτι»!