Παναιτωλικός-Ολυμπιακός: Το γκολ του Καρέλη και το ακυρωθέν γκολ του Βέργου! (video)

Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022 - 16:40

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού και μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών από τον Ολυμπιακό, ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα κάνοντας την ανατροπή από 0-1 σε 2-1, χάρη σε τέρμα του Καρέλη στο 60ο λεπτό, ο οποίος κινήθηκε στη πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού.

Στη συνέχεια, ο Βέργος έκανε με πολύ όμορφο σουτ το 3-1 στο 67ο λεπτό, όντας όμως σε θέση οφσάιντ, με αποτέλεσμα το τέρμα του να ακυρωθεί μετά και τον έλεγχο του VAR.

Ο ανανεωμένος Ολυμπιακός προηγήθηκε αλλά ηττήθηκε 2-1 στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το Κύπελλο Ελλάδας...