Το 90λεπτο που... άρχισε στις 8 και τελείωσε στις 11:09! Ολοκληρώθηκε η... γιορτή στο ΟΑΚΑ! Ποιος γέλασε;

Σάββατο, 21 Μαΐου 2022 - 23:09

Τελείωσε η... γιορτή του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Τι είδαμε πάλι; Πάλι τα γνωστά! Επεισόδια από μερίδα οπαδών των δύο ομάδων.

Επεισόδια που ξεκίνησαν πριν τη σέντρα του αγώνα, με οπαδούς των δύο ομάδων να προσπαθούν στην εξέδρα να σπάσουν τον κλοιό της Αστυνομίας.

Επεισόδια που μεταφέρθηκαν και στο ταρτάν του ΟΑΚΑ, λίγα μέτρα δίπλα από τον αγωνιστικό χώρο. Ήρθαν κυριολεκτικά στα χέρια οι οπαδοί των δύο ομάδων, λίγο πριν επέμβουν τα ΜΑΤ!

Είχαμε «ανταλλαγή» φωτοβολίδων καθ’ όλη τη διάρκεια του τελικού. Λες και... αντάλλαζαν δώρα, ένα πράγμα!

Είχαμε και ρίψη αντικειμένων, μέσα στα οποία και μία πέτρα μεγάλου μεγέθους. Που αν σε βρει από απόσταση, μπορεί να έχουμε και τίποτα... μοιραίο!

Είχαμε και διακοπή αγώνα στο πρώτο ημίχρονο λόγω επεισοδίων και έντασης και στους πάγκους των δύο ομάδων. Ένα πρώτο ημίχρονο που ολοκληρώθηκε στις 10! Δύο ώρες ένα ημίχρονο!

Τι λέγαμε; Α, ναι, ολοκληρώθηκε η... γιορτή. Κατά τα άλλα, είχαμε και ματς. Και ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ με πέναλτι του Αϊτόρ, για τον πρώτο του τίτλο μετά από 8 χρόνια!