Του έδωσε ενέργεια και φάσεις ο Αμπουμπακάρ Καμαρά

Παρασκευή, 1 Ιουλίου 2022 - 19:26

Όσες φάσεις δεν είχε βγάλει μέχρι το 70’, τις έβγαλε ο Ολυμπιακός μέσα σε ένα 20λεπτο στο τέλος. Το 3-1 από την Αρμίνια Μπίλεφελντ δεν λέει τίποτα, αλλά σίγουρα έδειξε ότι πίσω η ομάδα θέλει δουλειά. Γενικότερα θέλει δουλειά. Υπήρχαν, πάντως, και τα θετικά...

Και στα θετικά συμπεριλαμβάνεται και η απόδοση του Αμπουμπακάρ Καμαρά, ο οποίος στα λεπτά που αγωνίστηκε, κάτι λιγότερο από μισή ώρα, έγινε ιδιαίτερα αισθητός.

Έδωσε μεγάλη ενέργεια στην ομάδα και με αυτόν πρωταγωνιστή δημιουργήθηκαν οι περισσότερες φάσεις.

Στο 78’ πέρασε από πλάγια θέση τον Καπίνο αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει, μετά από φανταστική ενέργεια του Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Στο 81’ έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, μετά το κόρνερ του Ζινκερνάγκελ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 82’ έπιασε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Καπίνο.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.