Live ενημέρωση: Ολυμπιακός Β’-Προοδευτική 1-0 Τελικό

Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου 2022 - 14:41

Ο Ολυμπιακός Β’ επιστρέφει στη δράση και απέναντι στην Προοδευτική, δοκιμάζεται για την όγδοη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2. Στο προπονητικό του Ρέντη, σε ματς κεκλεισμένων των θυρών, η ομάδα του Γιάννη Οκκά θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα, για να το… ταιριάξει τις καλές εμφανίσεις της εντός αγωνιστικού χώρου. Σας μεταφέρουμε εικόνα από την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Β’ με την Προοδευτική, στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη.

*** Το κείμενο ανανεώνεται αυτόματα ανά τακτά χρονικά διαστήματα και οι νεότερες ειδήσεις γύρω από το ματς, θα προστίθενται στο τέλος του άρθρου.

Πάμε να δούμε ενδεκάδα Θρύλου:

Παπαδούδης, Λάιντνερ, Μπα, Καλογερόπουλος, Νταμπό, Μαυρουδής, Μαρίνος, Βοΐλης, Κατσουλίδης, Κωστή, Χρυσόπουλος.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά και τις δύο ενδεκάδες (μαζί με τις Προοδευτικής), καθώς και τους πάγκους των δύο ομάδων:

1' Άρχισε το ματς. Σέντρα στο πρώτο μέρος.

4’ Σέντρα του Μαρίνου, κεφαλιά-πάσα του Μαυρουδή στον Μπα, νέα κεφαλιά του Μπα από κοντά, η μπάλα άουτ!

6’ Μπαλιά του Νταμπό προς τον Μαρίνο, εκείνος βγήκε τετ-α-τετ με τον Καραργύρη, απέκρουσε εκείνος και κράτησε το 0-0!

28’ ΓΚΟΟΟΟΛ! Μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός Β’! Κόρνερ του Κωστή, κεφαλιά του Χρυσόπουλου και γκολ για την ομάδα του Πειραιά! Προβάδισμα 1-0!

40’ Ο Μπα εκτελεί με σουτ έξω από την περιοχή, ο Καραργύρης μπλόκαρε και κράτησε το 1-0 στο ματς.

Το ματς παρακολουθεί από κοντά και ο Μίτσελ, ο οποίος συνηθίζει να βλέπει τα ματς της ομάδας β' του Συλλόγου. Δείτε:

Τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός Β' σταθερά μπροστά στο σκορ με 1-0.

45’+ Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός Β’ κρατά το προβάδισμα στα χέρια του, χάρη στο γκολ του Χρυσόπουλου, από το 28’.

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος, στο Ρέντη.

54' Αλλαγές για την Προοδευτική: Έξω Πάβλας και Τζανουλίνος, μέσα Σινγκ και Γιόβιτς.

56’ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό Β’! Υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Κωστή, άτυχος ο νεαρός Κύπριος άσος…

61’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Β’: Καράκουτης αντί Μπα.

63’ Ο Κωστή αγγίζει ξανά το γκολ! Απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) του νεαρού Κύπριου, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καραργύρη!

75’ Αλλαγές για Ολυμπιακό Β’ και Προοδευτική: Αργυρίου αντί Μαρίνου και Πίσσας αντί Μεγαρίτη.

78’ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό Β’: Μέσα Λιάτσος, Κεραμίδας και Βλαχομήτρος. Έξω Νταμπό, Λάιντνερ και Βοΐλης.

79’ Αλλαγές για την Προοδευτική: Μέσα Νομικός και Γκαργκαλατζίδης, έξω Αγγελόπουλος και Ευθυμίου.

Αντί να κοιτάξει να διορθώσει τα αίσχη για τα οποία οι φωνές διαμαρτυρίας ολοένα και πληθαίνουν, ασχολείται με το να «κυνηγάει» τον Ολυμπιακό, επειδή δεν δέχεται… αμάσητα όσα συμβαίνουν επί «εξυγίανσης».