Ήττα για τον Ολυμπιακό Β’ στην Πάτρα

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2023 - 16:38

Δεν τα κατάφερε ο Θρύλος να κάνει επανεκκίνηση στο πρωτάθλημα της Super League 2 με θετικό πρόσημο, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας. Στην Πάτρα, συγκεκριμένα. Προσπάθησε στο 2ο ημίχρονο με την Παναχαϊκή να αντιδράσει, αλλά γνώρισε την ήττα με 2-1, για τη 14η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Πατρινοί προηγήθηκαν με τον Λινάρδο στο 21’ και έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον ίδιο παίκτη, από την άσπρη βούλα, στο 64’. Ο Ολυμπιακός που μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε απειλήσει ιδιαίτερα, έπαιξε πιο επιθετικά και κατάφερε να μειώσει τον Τσέλιο στο 75’. Η αντίδραση από πλευράς Θρύλου δεν ολοκληρώθηκε, όμως και έτσι το 2-1 έμεινε, ως τελικό αποτέλεσμα…

Το ματς καρέ-καρέ:

10' Σουτ του Τριμμάτη, δεν βρίσκει στόχο. Μένει το 0-0.

18' Σέντρα του Νίκολιτς, κεφαλιά του Πινακά, στην αγκαλιά του Θεοδωράκη η μπάλα.

21' Γκολ για την Παναχαϊκή. Ο Λινάδρος μπήκε από δεξιά στην περιοχή και με πλασέ νίκησε τον Στουρνάρα, ανοίγοντας το σκορ για τους Πατρινούς.

26' Προσπάθεια του Μαρίνου προς την εστία, δεν βρήκε στόχο. Χάθηκε η ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β'.

27' Κίτρινη κάρτα στον Σουρλή.

29' Φάουλ του Λινάρδου, ο Τσακμάκης προσπάθησε να απειλήσει με σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

43' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Λινάδρο να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση, αλλά από κοντινή απόσταση να αστοχεί...

45' Κίτρινη στον Κωνσταντακόπουλο.

45'+ Τέλος ημιχρόνου. Μένει το 1-0 με το γκολ του Λινάρδου, από το 21'.

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

53' Κίτρινη κάρτα στον Αλγκασίμ Μπα.

56' Λιάτσος αντί Πινακά, για τον Ολυμπιακό Β'. Και Μυτίδης αντί Καρακλάιτς, για την Παναχαϊκή.

62' Άστοχη προσπάθεια του Τριμμάτη, μένει το 1-0.

64' Γκολ για την Παναχαϊκή. Ξανά με τον Λινάρδο. Με πέναλτι, μετά από μονομαχία του με τον Χρυσόπουλο, το οποίο υπέδειξε ο διαιτητής του αγώνα. Το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, για το 2-0.

74' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό Β': Τσέλιος και Αργυρίου αντί Σουρλή και Μαρίνου.

75' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Β'! Μειώνει με τον Τσέλιο και μπαίνει ξανά στο παιχνίδι!

78' Κίτρινη στον Τριμμάτη.

80' Κεραμιδάς και Σαπουντζής, αντί Αποστολόπουλου και Μαυρουδή, για τον Ολυμπιακό Β'.

85' Ρουγκάλας και Παπαχρονόπουλος, αντί Λαρέα και Αλεξόπουλου.

86' Κίτρινη στον Σαπουντζή.

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:

Παναχαϊκή: Θεοδωράκης, Τοπάλ, Τσακμάκης, Τριμμάτης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης, Καρακλάιτς, Τσιάρας, Λινάρδος, Αλεξόπουλος.

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κωστή, Χρυσόπουλος, Σουρλής, Πινακάς.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.