Live ενημέρωση: Ολυμπιακός Β' - Ηλιούπολη 0-0 (Τελικό)

Σάββατο, 23 Σεπτεμβρίου 2023 - 15:05

Ο Ολυμπιακός Β' ξεκινά τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις κόντρα στην Ηλιούπολη στην πρεμιέρα της Super League 2.

Oι «ερυθρόλευκοι» είναι έτοιμοι για τη σέντρα του αγώνα στις 15:15 και με τον Αριέλ Ιμπαγάσα στο τιμόνι θέλουν να πάρουν τη νίκη για να ξεκινήσουν με το δεξί στο πρωτάθλημα. Φυσικά, στόχος των Πειραιωτών είναι να φτάσουν όσο πιο ψηλά γίνεται στη βαθμολογία!

Η ενδεκάδα των Πειραιωτών: Παπαδούδης, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Μαρίνος, Κωστή, Πινακάς και Μπα.

12' Σουτ του Πινακά έξω από την περιοχή, έβγαλε σε κόρνερ ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

13' Σουτ του Τσέλιου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ηλιούπολης.

17΄ Σέντρα του Τσέλιου από τα αριστερά, ο Μπα πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

26' Σέντρα του Ανδρούτσου από δεξιά, κεφάλια του Μπα και στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
51' Mακρινό σουτ του Tσαφταρίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδούδης.
54' Ωραίο σουτ του Τσέλιου έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ!
60' Σουτ του Τσέλιου από αριστερά, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των αντιπάλων.
62' Σέντρα από τα αριστερά, ο Μαρίνος, πλάσαρε από τα δεξιά και έδιωξε στη γραμμή ο αμυντικός της Ηλιούπολης.
66' Έξω ο Μπαστακός, μέσα ο Μάντιτς.
66' Έξω ο Παντελίδης, μέσα ο Φριμπόνγκ.
72' Μέσα οι Καρακούτης και Ιμπαγάσα, έξω οι Μαρίνος και Αποστολόπουλος.
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Β'. Αργυρίου και Βλαχομήτρος αντί των Ανδρούτσο και Τσέλιο.
86' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β'. Ο Ιμπαγάσα εκτελεί το κόρνερ, ο Μπαγκαλιάνης πιάνει την κεφαλιά, απομακρύνουν πάνουν στη γραμμή οι αμυντικοί της Ηλιούπολης.
89' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Β'. Ο Συρμής αντί του Πινακά.
93' Kόκκινη κάρτα ο Σγουρός
Τελικό αποτέλεσμα: Ολυμπιακός Β'- Ηλιούπολη 0-0

Ανακοινώθηκαν οι ορισμοί του Μάνταλου, με ρέφερι αποκλειστικά από τη γειτονική χώρα, ακόμα και τέταρτο και AVAR!