Το MEGA για τα «εγκλήματα» στο Βόλο (photos)

Δευτέρα, 4 Δεκεμβρίου 2023 - 22:07

Τα «διαιτητικά εγκλήματα» του Παπαπέτρου και τα τραγικά λάθη του Γκορτσίλα στο VAR, στέρησαν από τον Ολυμπιακό τη νίκη στο Πανθεσσαλικό. Το τελικό 2-2 με τον Βόλο αποτελεί μία στεγνή αλλοίωση αποτελέσματος, που άρχισε από νωρίς.

Στο 18ο λεπτό ο Παπαπέτρου καταλόγισε πέναλτι και αποβολή του Ρέτσου, αγνοώντας στην αρχή της φάσης, το επιθετικό φάουλ πάνω στον αμυντικό των «ερυθρόλευκων».

Ο Μωραΐτης έκανε το 1-0 για να έρθει στο 22′ η ανατροπή του Ελ Κααμπί στην περιοχή, που όμως δεν δόθηκε παράβαση.

Το κερδισμένο πέναλτι του Μπιανκόν μετέτρεψε σε γκολ στο 44′ ο Ελ Κααμπί, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι.

Ο Βόλος στο 51′ κέρδισε και δεύτερο πέναλτι με τον Γκαρσία να κάνει το 2-1. Στο 54′ ο Καλογερόπουλος με αυτογκόλ πέτυχε το 2-2 για να αναλάβουν δράση ξανά Παπαπέτρου και Γκορτσίλας.

Στο 57′ δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι για χέρι του Μωραΐτη.

Ενώ στο 60′ ο Μασούρας σκόραρε με τους διαιτητές να ακυρώνουν το γκολ σκανδαλωδώς.

Στο 81′ νέο καθαρό πέναλτι στον Ιμπόρα αγνοείται από τους Παπαπέτρου και Γκορτσίλα, για να έρθει στο φινάλε η ακύρωση ενός ακόμη γκολ του Ολυμπιακού.

Στις καθυστερήσεις το παιχνίδι διεκόπη προσωρινά εξαιτίας χρήσης δακρυγόνων από την αστυνομία.