Ιμπαγάσα: «Υπάρχει ξεκάθαρο πέναλτι πάνω στον Κεϊτά»

Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου 2024 - 19:44

Ο προπονητής του Ολυμπιακού Β', Αριέλ Ιμπαγάσα, μετά το τέλος της αναμέτρησης με το Αιγάλεω στο Ρέντη και το ισόπαλο 0-0, στάθηκε στη φάση στην οποία ο διαιτητής του αγώνα δεν έδωσε πέναλτι υπέρ των Πειραιωτών.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς του Θρύλου:

«Ήταν ένα παράξενο και περίπλοκο παιχνίδι. Δε δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Μας έλειψε η τελική πάσα και το σουτ. Σε γενικές γραμμές δεν τα πήγαμε άσχημα. Είχαμε την κατοχή της μπάλας, δε μας δημιούργησαν κινδύνους, δεν είχαν σχεδόν καμία ευκαιρία. Κρίμα που δεν καταφέραμε να νικήσουμε.

Στο πρώτο ημίχρονο μου φαίνεται ότι υπάρχει ξεκάθαρο πέναλτι πάνω στον Κεϊτά. Ο διαιτητής δεν το είδε ή δεν ήθελε να σφυρίξει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε λίγο το ρυθμό μας. Αν και δε δημιουργήσαμε καθαρές ευκαιρίες, φτάναμε στα αντίπαλα καρέ με σέντρες, αλλά και με ενέργειες τις οποίες δεν τελειώναμε.

Είμαστε λυπημένοι με το αποτέλεσμα αυτό, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε. Να ξεκουραστούμε και να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι».