Φουριόζος Ολυμπιακός! 2-0 σε τρία λεπτά με Τσικίνιο και Ναβάρο! (video)

Κυριακή, 28 Απριλίου 2024 - 17:28

Πολύ δυνατά «μπήκε» ο Ολυμπιακός στο ματς με τη Λαμία στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 8η αγωνιστική των play-offs της Super League και ευτύχησε να προηγείται με δύο γκολ διαφορά μέσα σε 3 λεπτά.

Πιο συγκεκριμένα, στο 24’, ο Ποντένσε που βρίσκεται στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε... χορευτικά μπροστά στον Σιμόν, έκανε το γύρισμα και ο Τσικίνιο με όλη του την άνεση πλάσαρε για το 1-0, το οποίο ήταν το πρώτο τέρμα του σπουδαίου άσου στο πρωτάθλημα.

Τρία λεπτά μετά ο Θρύλος βρήκε και δεύτερο γκολ, μετά από μια υπέροχη κάθετη πάσα του Έσε προς τον Ναβάρο, με τον Ισπανό φορ να σουτάρει από το ύψος της περιοχής και να στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κοσέλεφ για το 2-0.

Live: Oλυμπιακός-Λαμία (4-1  ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Oλυμπιακός-Λαμία (4-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε μέσω γραπτής ενημέρωσης την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τη Λαμία για τη 8η αγωνιστική των playoffs της Stoximan Super League.