Ο «απόλυτος» Ολυμπιακός!

Τρίτη, 30 Απριλίου 2024 - 21:42

Ένα εύκολο απόγευμα Κυριακής είχε ο Ολυμπιακός κόντρα στη Λαμία, στο Καραϊσκάκη. Παρά τις 10 αλλαγές του Μεντιλίμπαρ στην ενδεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι της Τετάρτης κόντρα στον Άρη και ενώ ακολουθεί το ματς του αιώνα κόντρα στην Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Conference League.

Οι «ερυθρόλευκοι» στο ματς με της ομάδας της Φθιώτιδας συνέχισαν το εκπληκτικό σερί τους και ποιο είναι αυτό; Στην φετινή σεζόν έχουν το απόλυτο 14/14 στα παιχνίδια τους, όταν βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο.

Επίσης παραμένουν αήττητοι, στα τελευταία 28 παιχνίδια της Super League, όταν προηγούνται στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας 26 νίκες και δύο ισοπαλίες, με την τελευταία ήττα να είναι από τον Άρη, στις 18 Σεπτεμβρίου το 2022 με 2-1.