Ντουντούκα
Όλα τα μπορεί ο Θρύλος. Πάμε με φόρα και στην Ευρώπη και στην Ελλάδα!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Εύκολες νίκες για Βερόνα και Σόλνοκ

Εύκολες νίκες για Βερόνα και Σόλνοκ
Πέμπτη, 28 Φεβρουαρίου 2019 - 07:57

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις του Β’ ομίλου του LEN Champions League που βρίσκεται και ο Ολυμπιακός.

Οι άμεσοι αντίπαλοι των «ερυθρολεύκων» επικράτησαν άνετα των αντιπάλων τους. Η δεύτερη του ομίλου Βερόνα επιβλήθηκε με 13-8 της Σπαντάου στη Γερμανία και έτσι παρέμεινε στην δεύτερη θέση, ενώ η επόμενη αντίπαλος του Θρύλου, Σόλνοκ, επικράτησε με 13-9 του Ανόβερο.

Τέλος η πρωτοπόρος Γιουγκ Ντουμπρόβνικ του Αλέξανδρου Παπαναστασίου πήρε το κροατικό ντέρμπι με 11-5 κόντρα στην Μλάντοστ Ζάγκρεμπ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Α’ Όμιλος

Έγκερ – Προ Ρέκο 7-16 (2-5, 1-4, 3-4, 1-3)

Έγκερ: Ράσοβιτς Στρ. 2, Ντέκερ Αν. 1, Μούρισιτς 1, Γκιάρφας 1, Τοτ 1, Μπίρος 1

Προ Ρέκο: Μάντιτς 3, Μποντέγκας 3, Ίβοβιτς 3, Μπούκιτς 2, Κέις 2, Ντι Φούλβιο 1, Ρεντσούτο 1, Φιλίποβιτς 1

Στεάουα Βουκουρεστίου – Ντιναμό Μόσχας 11-14 (5-3, 1-2, 2-5, 3-4)

Στεάουα Βουκουρεστίου: Βάτραϊ 2, Γκεόργκε 1, Μάρινιτς – Κράγκιτς 1, Φούλεα 1, Κιοβεάνου 1, Καπότσης 1, Τσούκποβιτς 1, Ντερεβιάνκιν 1, Κάλιν 1, Τικ 1

Ντιναμό Μόσχας: Πιέτλοβιτς 6, Σούτσκοφ 1, Λαζάρεφ 4, Λατίποφ 1, Μπίκοφ 1, Ναγκάεφ 1

Φερεντσβάρος – Ερυθρός Αστέρας 17-9 (6-1, 4-2, 5-4, 2-2)

Φερεντσβάρος: Βάμος 3, Νέμετ 2, Νίκιτς 2, Γιάνγκερ 2, Βάργκα 2, Γκορ – Νάγκι 2, Σεντλμάγιερ 1, Κάλαι 1, Γιάνσιτς 1, Γιάνσικ 1

Ερυθρός Αστέρας: Γιουμπένοβιτς 4, Μαξίμοβιτς 2, Πόποβιτς 2, Μπιτάντζε 1

Μπρέσια – Μπαρτσελονέτα 14-8 (4-3, 3-1, 3-2, 4-2)

Μπρέσια: Φιλιόλι 4, Ρίτσο 3, Πρεσιούτι Κ. 2, Γκάλο 2, Νόρα 2, Μούσλιμ 1

Μπαρτσελονέτα: Μούνιαριθ 3, Περόνε 2, Φαμέρα 1, Γκρανάδος 1, Φερνάντεζ 1

Βαθμολογία (9 αγώνες)

1 Προ Ρέκο 27 (127-61)

2 Μπρέσια 20 (84-61)

3 Μπαρτσελονέτα 19 (100-85)

4 Φερεντσβάρος 16 (97-72)

5 Έγκερ 12 (93-114)

6 Ντιναμό Μόσχας 9 (91-92)

7 Στεάουα Βουκουρεστίου 3 (68-107)

8 Ερυθρός Αστέρας 0 (54-122)

Επόμενη Αγωνιστική (16/3)

(15/3) Προ Ρέκο – Μπαρτσελονέτα

Ντιναμό Μόσχας – Μπρέσια

Έγκερ – Φερεντσβάρος

Ερυθρός Αστέρας – Στεάουα Βουκουρεστίου

Β’ Όμιλος

Γιαντράν Σπλιτ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-8 (0-2, 0-4, 3-1, 0-1)

Γιαντράν Σπλιτ: Ζόβιτς 2, Μιλάρντοβιτς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μουρίκης 2, Ομπράντοβιτς 2, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 1, Δερβίσης 1

Ανόβερο – Σόλνοκ 9-13 (0-2, 2-4, 3-2, 4-5)

Ανόβερο: Μπργκούλιαν Ντάρ. 3, Ράντοβιτς Αλ. 3, Ρεάλ 1, Τζιορτέτι 1, Βίνκελχορστ 1

Σόλνοκ: Πρλαΐνοβιτς 6, Μπάτορι 2, Ράσοβιτς Β. 2, Λάζιτς 2, Κις 1

Σπαντάου – Βερόνα 8-13 (3-3, 1-2, 3-5, 1-3)

Σπαντάου: Σονταντιέ 1, Νεγκρεάν 1, Γιουγκλινγκ 1, Στρέλεζκι 1, Ντέντοβιτς 1, Σταμ 1, Ράιμπελ 1, Ρέστοβιτς 1

Βερόνα: Μιράρκι 4, Νταμόντε 3, Ντι Σόμα 2, Βαλεντίνο 2, Ντράσοβιτς 1, Κασασόλα 1

Μλάντοστ Ζάγκρεμπ – Γιουγκ Ντουμπρόβνικ 5-11 (2-2, 0-1, 1-4, 2-4)

Μλάντοστ Ζάγκρεμπ: Ράντου 2, Πέτκοβιτς 1, Μπουλιούμπασιτς 1, Κριάκοφ 1

Γιουγκ Ντουμπρόβνικ: Γιόκοβιτς 3, Ζουβέλα 2, Παπαναστασίου 2, Φάτοβιτς 1, Λόντσαρ 1, Λοζίνα 1, Μερκούλοφ 1

Βαθμολογία (9 αγώνες)*

1 Γιουγκ Ντουμπρόβνικ 25 (96-66)

2 Βερόνα 19 (79-71)

3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 15 (85-67)

4 Σόλνοκ 15 (85-77)

5 Μλάντοστ Ζάγκρεμπ 8 (79-95)

6 Σπαντάου Βερολίνου 7 (74-88)

7 Γιαντράν Σπλιτ 3 (81-96)

8 Ανόβερο 3 (86-105)*

* Το Ανόβερο προκρίνεται ως διοργανωτής του Final-8 σε όποια θέση κι αν τερματίσει στον Β’ Όμιλο.

Επόμενη Αγωνιστική (16/3)

(15/3) Γιουγκ Ντουμπρόβνικ – Ανόβερο

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Σόλνοκ

Γιαντράν Σπλιτ – Σπαντάου

Βερόνα – Μλάντοστ Ζάγκρεμπ

Διαβάστε επίσης