Πόλο Γυναικών: Σκόραρε από θέση φουνταριστού η Διαμαντοπούλου!

Κυριακή, 18 Απριλίου 2021 - 16:19

Στην τελευταία περίοδο του ματς με τη ΝΕ Πατρών, στο Παπαστράτειο, η Χρυσή Διαμαντοπούλου που είχε περάσει στη θέση του τερματοφύλακα στο δεύτερο ημίχρονο, αντί της Ιωάννας Σταματοπούλου, ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια!

Η τερματοφύλακας του Θρύλου, συμμετείχε στις επιθέσεις της ομάδας και σκόραρε από τη θέση του φουνταριστού, πετυχαίνοντας το 22-4, 2:57 πριν τη λήξη!

Μάλιστα η Χρυσή Διαμαντοπούλου βγήκε τρεις φορές στην αντίπαλη εστία και συμμετείχε στις επιθέσεις του Ολυμπιακού χωρίς να δεχθεί στην κόντρα κάποιο τέρμα.

Το τελικό 23-4 ήρθε εύκολα για τις «ερυθρόλευκες» οι οποίες συνεχίζουν ακάθεκτες την πορεία τους στην Ελλάδα έχοντας το βλέμμα τους στην Ευρώπη και το γκολ της Διαμαντοπούλου γράφτηκε στην ιστορία!