Πάρτι στο Παπαστράτειο και +7!

Σάββατο, 11 Δεκεμβρίου 2021 - 18:17

Το «ερυθρόλευκο» πάρτι συνεχίστηκε και στο τρίτο οκτάλεπτο, εκεί όπου οι πρωταθλήτριες Ευρώπης έκαναν νέα επίδειξη δύναμης, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ολυμπιακού.

Η Κρίστμας με πέναλτι στα 6:39’’ έκανε το 8-4 και ένα λεπτό αργότερα, η Βάσω Πλευρίτου διαμόρφωσε το 9-4.

Ο Ολυμπιακός είχε βρει ρυθμό στην επίθεση, έβγαζε φοβερές άμυνες και τα πάντα είχαν μπει σε μία σειρά.

Η Μυριοκεφαλιτάκη στα 3:42’’ και η Ελευθεριάδου στο 1:32’’ έκαναν το 11-4 για τον Ολυμπιακό, δείχνοντας έτσι πως τα πάντα είχαν κριθεί.

Η Ρόμα μείωσε σε 11-5 στο 1:09’’ με την Κοκέρε, σκοράροντας μετά από σχεδόν 10 λεπτά αγώνα! Ο Ολυμπιακός «απάντησε», όμως, και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 5-1 με το γκολ της Ράνεϊ στο τελευταίο δευτερόλεπτο για το 12-5!