Πόλο Ανδρών | Ολυμπιακός-Απόλλων: Στο +3 στο ημίχρονο

Σάββατο, 26 Μαρτίου 2022 - 14:40

Και στο δεύτερο οκτάλεπτο, στο Παπαστράτειο, απέναντι στον Απόλλωνα, ο Ολυμπιακός βρήκε γκολ. Όχι με την άνεση του πρώτου, ωστόσο. Σε αντίθεση με το πρώτο κομμάτι, στο δεύτερο ήταν οι φιλοξενούμενο που πήραν κεφάλι στο επιμέρους σκορ, αλλά όχι και στο συνολικό. Ο Απόλλων αντεπιτέθηκε, αλλά ο Θρύλος κράτησε το προβάδισμά του και έμεινε σε θέση οδηγού, πηγαίνοντας στο ημίχρονο του αγώνα στο Παπαστράτειο. Με Μπούσλιε το 4-0, ο Μαθιόπουλος το πέμπτο και ο Φιλίποβιτς ξανά, «χτύπησε» για το 6-4. Σκορ ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να κρατάει το προβάδισμα, παρά τις απουσίες.

2ο οκτάλεπτο: 4-0 Μπούσλιε (φουνταριστό, 6:54), 4-1 Γαρδίκας (δύο μέτρα, 5:02), 4-2 Γούνας (περιφέρεια, 4:20), 4-3 Γκουσάροφ (φουνταριστό, 3:39), 5-3 Μαθιόπουλος (περιφέρεια, 2:36), 5-4 Βίσκοβιτς (π/π, 0:23), 6-4 Φιλίποβιτς (περιφέρεια, 0:04)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Σύρμας, Γκίλλας, Φουντούλης, Γούβης, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 1, Κολόμβος, Χρυσοσπάθης, Φιλίποβιτς 3, Ζερδεβάς, Μαθιόπουλος 1

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Τουρκομένης, Γαρδίκας 1, Μόκκας, Γωνιωτάκης, Κίτσος, Γκουσάροφ 1, Χονδροκούκης, Βίσκοβιτς 1, Γούνας 1, Τσολακούδης, Σολανάκης, Καβουσάνος, Κότσκαρ, Τσιαβαλιάρης