«Κυνηγάει» στο σκορ

Τετάρτη, 20 Απριλίου 2022 - 17:19

Η Νόβι Μπέογκραντ μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του β' οκταλέπτου και με γκολ του Ράσοβιτς στο 7:31'' έκανε το 2-4, με σερί 0-3! Ο Φιλίποβιτς μείωσε σε 3-4 με δυνατό σουτ με το αριστερό, στα 6:12''.

Ο Ράσοβιτς, όμως, και πάλι, σκόραρε, κάνοντας το 3-5 στα 5:37''. Ο Ολυμπιακός δυσκολευόταν πολύ στον παραπάνω και έφτασε στο 2/6, ένα κακό ποσοστό ειδικά για αυτό το επίπεδο. Και όσο ο Ολυμπιακός δυσκολευόταν, οι Σέρβοι έκαναν τη δουλειά τους και έφτασαν και στο 3-6 με το γκολ του Σουσιασβίλι στα 3:27''.

Τίποτα δεν πήγαινε καλά για τον Ολυμπιακό, με τον Κολόμβο να αστοχεί από πολύ κοντά, χάνοντας ευκαιρία να μειώσει το σκορ. Εν τέλει, το έκανε ο Γενηδουνιάς, στον παραπάνω, στο 2:31'', μειώνοντας στο 4-6.

Ο Ολυμπιακός έχασε μοναδική ευκαιρία με Μπούσλιε και Γκίλλα να πλησιάσει στο γκολ, περίπου ένα λεπτό για το φινάλε. Ο Φιλίποβιτς νικήθηκε στην τελευταία επίθεση και έτσι το σκορ έκλεισε στο 4-6.

Δεν γίνονται αυτά!

Ο Ολυμπιακός δέχτηκε την ισοφάριση από τη Νόβι Μπέογκραντ σε «νεκρό» χρόνο (12-12)...