Ένα ακόμα εύκολο απόγευμα (vid)

Τετάρτη, 12 Δεκεμβρίου 2018 - 07:32

Σε ένα γεμάτο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός πέρασε ένα εύκολο Κυριακάτικο απόγευμα, σαν σήμερα, το 2005, κερδίζοντας με 4-0 την ΑΕΛ.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 18’ με αυτογκόλ του Νταμπίζα, έπειτα από πλάσε του Οκκά και καραμπόλα με το δοκάρι και το σώμα του Έλληνα αμυντικού.

Στο 39’ ο Ριβάλντο έβγαλε μία μαγική μπαλιά και πάλι στον Οκκά και εκείνος «έγραψε» το 2-0 με υπέροχο κρέμασμα πάνω από τον Κοτσόλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Πειραιώτες πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα. Πρώτα με τον Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς στο 70ο λεπτό, έπειτα από υπέροχη πάσα του Μπουλούτ, και 10 λεπτά αργότερα, ο Οκκάς έκανε την ασίστ και ο Μπαμπαγκίντα σκόραρε για το τελικό 4-0 του Ολυμπιακού.

Θρίαμβος! (vid)

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 2007 επικράτησε με 3-0 της Βέρντερ Βρέμης και πήρε την πρόκριση στους «16» του Champions League.

Θρυλική πρόκριση (vid)

Σαν σήμερα το 2013 ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-1 την Αντερλεχτ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και προκρίθηκε στους κορυφαίους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.