«Γλέντι» με 6άρα! (vid)

Τετάρτη, 20 Μαρτίου 2019 - 07:38

Ο Ολυμπιακός έχει «γλεντήσει» με κάθε τρόπο την ΑΕΚ, η οποία έχει χορτάσει αμέτρητα γκολ από τους «ερυθρόλευκους».

Ένα τέτοιο «γλέντι» σημειώθηκε σαν σήμερα το 2011 με τον Θρύλο να ρίχνει ακόμη μία ξεγυρισμένη σφαλιάρα στους «κιτρινόμαυρους», πανηγυρίζοντας μία εμφατική νίκη με 6-0.

Η ΑΕΞάρα για ακόμη μία φορά είδε τους Πειραιώτες να κάνουν ό,τι θέλουν μέσα στον αγωνιστικό χώρο, διασύροντάς την για ακόμη μία φορά και επιβεβαιώνοντας ότι το όνομά της δεν έχει βγει τυχαία!

Ο Θρύλος στο «καμίνι» του «Γ. Καραϊσκάκης» μπήκε φουριόζος στο ματς και μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ με τον Τζιμπούρ. Η συνέχεια ήταν ακόμη πιο θεαματική, με τον Μέλμπεργκ στο 7’ να κάνει το 2-0, και τον Φουστέρ στο 20’ να διαμορφώνει το τελικό 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός δεν σταμάτησε λεπτό και στο 61’ και πάλι με σκόρερ τον Τζιμπούρ έκανε 4 τα τέρματά του. Ο Μιραλάς στη συνέχεια ήταν εκείνος που χρίστηκε σκόρερ στο 68’ με μία υπέροχη προσωπική ενέργεια, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 71’ ο Χολέμπας.

Σε μία ακόμη Θρυλική βραδιά, όπου χάρισε αμέτρητο πόνο στην ΑΕΞάρα...

Δείτε το βίντεο και θυμηθείτε την τεράστια νίκη των «ερυθρόλευκων»:

«Σφράγισε» το 37ο! (vid)

Σαν σήμερα το 2009, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-2 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, εξασφαλίζοντας τον τίτλο του πρωταθλητή.

Εύκολα τον Αστέρα... (vid)

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 2015 επικράτησε με 2-0 των Αρκάδων για την 26η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.