Στα... τέσσερα τον Πανθρακικό! (video)

Παρασκευή, 3 Απριλίου 2020 - 08:27

Μία ακόμη εμφατική νίκη πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα το 2016! Οι «ερυθρόλευκοι», χωρίς να αντιμετωπίσουν κανένα απολύτως πρόβλημα, επικράτησαν με 4-0 του Πανθρακικού, για την 28η αγωνιστική του τότε πρωταθλήματος!

Οι Πειραιώτες έκαναν... ό,τι ήθελαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο του «Γ. Καραϊσκάκης» και σίγουρα, θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει ακόμη περισσότερα γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Πουλίδο, με τον Πάρντο στο 40’ να κάνει το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Ερνάνι στο 43’, διαμορφώνοντας το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Ερνάνι, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς...

Θυμηθείτε το ματς, παρακάτω!

Θρυλική πρόκριση! (video)

Σαν σήμερα (2/4) το 2017, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού προκρίθηκε για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό τελικό...