Ξεκίνησε με πεντάρα ο Θρύλος!

Κυριακή, 6 Σεπτεμβρίου 2020 - 08:33

Με πεντάρα ξεκίνησε το ελληνικό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 1996. Πιο συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Καστοριά και πήραν μία άνετη νίκη με 5-0, ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στη συγκεκριμένη διοργάνωση.

Ο Θρύλος μπήκε δυνατά στο ματς, με τον Κακλαμάνο στο 19’ να ανοίγει το σκορ για το 1-0. Στο 38’ ο Τζόρτζεβιτς έκανε το 2-0, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, κάνοντας το 3-0 με τον Αλέκο Αλεξανδρή.

Τη σκυτάλη στα γκολ του Ολυμπιακού πήρε ο Καραπιάλης στο 73’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Νινιάδης έκανε το 5-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης...

Άνετα… τριάρα!

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 1986 επικράτησε εύκολα με 3-1 του Απόλλωνα Αθηναίων για το ελληνικό πρωτάθλημα