Σαν σήμερα: Έτσι γυρνάει τα ματς ο Θρύλος! (video)

Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2020 - 08:34

Μεγάλη, πειραιώτικη, «ερυθρόλευκη» και καρυδάτη ανατροπή πανηγύρισε σαν σήμερα, το 2006, ο Ολυμπιακός στη Θεσσαλονίκη. Εκεί όπου, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, αντιμετώπισε τον Άρη. Με τους «ερυθρόλευκους» να φεύγουν με το «διπλό» από το «Κλεάνθης Βικελίδης», νικώντας 3-2!

Τότε, λοιπόν, ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα γκολ του Κόκε στο 30' και στο 44'. Με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με 2-0 για τους γηπεδούχους και το δεύτερο να είναι μια εντελώς διαφορετική ιστορία…

Οι Πειραιώτες, πάντως, έκαναν μια μεγαλειώδη εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο και πέτυχαν μια τεράστια νίκη, με μια ανατροπή που δεν συμβαίνει συχνά! Στο 61' ο Ριβάλντο μείωσε σε 2-1, στο 66' ο ίδιος ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 81' ο Καστίγιο «πάγωσε» το «Κλεάνθης Βικελίδης», καθώς πέτυχε το 2-3 και οδηγώντας τους «ερυθρόλευκους» σε ένα πολύ μεγάλο «διπλό».