Πεντάρα και το πρώτο, επαγγελματικό, γκολ του Βρουσάι! (Video)

Παρασκευή, 16 Απριλίου 2021 - 08:35

Νίκη με μεγάλο σκορ και με διπλή σημασία, είχε πετύχει ο Ολυμπιακός το 2018 σαν σήμερα, 16 Απριλίου, απέναντι στην Κέρκυρα με 5-1 στο Καραϊκάκη.

Ματς για την 27η αγωνιστική!

Το σκορ του αγώνα άνοιξε στο 12’ ο Ανσαριφάρντ. Με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά στο 27’ με τον Επστάιν.

Ωστόσο, ο Μιραλάς, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έκανε το 2-1. Στη συνέχεια και, πιο συγκεκριμένα, στο 51’ ο Φορτούνης έκανε το 3-1 για τον Ολυμπιακό.

Με τον Ένγκελς στο 71’ και τον Βρουσάι στο 87’ να διαμορφώνουν το τελικό 5-1 του αγώνα...

Το γκολ του Βρουσάι ήταν το πρώτο του με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Σε αγώνα μάλιστα στον οποίο έκανε και το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα των «ερυθρόλευκων». Είχε μπει ως αλλαγή αντί του Κέβιν Μιραλάς και λίγα λεπτά μετά σκόραρε!