Πέρασμα από το Περιστέρι (video)

Παρασκευή, 2 Δεκεμβρίου 2022 - 08:32

Σαν σήμερα το 2007 ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Θρύλος πήρε μια εύκολη νίκη με 3-1 ενώ τη συνδύασε μάλιστα και με καλό ποδόσφαιρο.

Οι Πειραιώτες είχαν κερδίσει με 3-1, ενώ μέχρι το 94’ προηγούνταν με 3-0. Το σκορ είχε ανοίξει στο 11’ ο Ιεροκλής Στολτίδης με υπέροχη κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς.

Η ομάδα του Τάκη λεμονή δεν άργησε να «γράψει» το 2-0, αφού στο 31’ ο Λούα Λούα βρέθηκε απέναντι από τον Μιχαηλίδη -και πάλι από ασίστ του «Τζόλε»- και σκόραρε.

Ο Θρύλος δεν σταμάτησε εκεί όμως και στο 71’ ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς πέτυχε και τρίτο γκολ.

Το μόνο που κατάφερε ο γηπεδούχος Ατρόμητος ήταν να μειώσει σε 3-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.