Σαν σήμερα: Έδειξε «καρύδια» στη Θεσσαλονίκη

Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023 - 09:17

Πολλά χρόνια πίσω θα πάμε σήμερα, για να δούμε τι πέτυχε ο Ολυμπιακός, αυτή την ημέρα. Στο 1984, συγκεκριμένα. Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός λοιπόν, σαν σήμερα το 1984, στη Θεσσαλονίκη! Επικράτησε με 3-2 του Άρη, για το τότε πρωτάθλημα! Οι Πειραιώτες έδειξαν χαρακτήρα κι έφτασαν στο «διπλό». Ένα ακόμα...

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ με τον Πασιαλή στο 11' και κράτησε το προβάδισμα ως το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο, όμως ο ρυθμός ανέβηκε, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Βαμβακούλα (46') και πήρε το προβάδισμα (1-2) με τον Ορφανό (52'). Οι «κίτρινοι» της Θεσσαλονίκης «απάντησαν» άμεσα με τον Ζήνδρο (53') για να έρθει το ματς πάλι σε... ισορροπία (2-2), αλλά και ένα ακόμα γκολ από τον Βαμβακούλα, στο 80'.