Σαν σήμερα: «Ταλιράκι» (video)

Σάββατο, 8 Απριλίου 2023 - 09:17

Νίκη επί του Αιγάλεω, με 5-1 στον Ναό; Και από αυτή έχουμε! Εύκολη νίκη με 5-1 κόντρα στο Αιγάλεω σημείωσε ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα το 2006, για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους, παίζοντας μπαλάρα. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κατηφόρα!

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Το σκορ άνοιξε στο 5’ ο Καφές, με τον Στολτίδη στο 49’ να κάνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 51’ με τον Παπουτσή σε 2-1, ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν ακόμη τρία γκολ στη συνέχεια...

Αρχικά, στο 52’ ο Τζόρτζεβιτς έκανε το 3-1, στο 59’ ο Οκκάς «έγραψε» το 4-1, για να έρθει στο τελευταίο λεπτό του ματς ο Καστίγιο να διαμορφώσει το 5-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.