«Καθάρισε» την ΑΕΚ σε τρία λεπτά! (video)

Πέμπτη, 5 Οκτωβρίου 2023 - 09:43

Σαν σήμερα το 2008, ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League και με ένα «καυτό» τρίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με σκορ 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν ανέπαφη της εστία τους μέχρι το 63ο λεπτό, μέχρι τη στιγμή, δηλαδή, που ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς νίκησε με υπέροχο πλασέ τον Σάχα και ενώ είχε περάσει μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 66’ ήταν η σειρά του άλλου επιθετικού του Θρύλου, Ντιόγκο, να σκοράρει και το έκανε με κοντινή προβολή, έπειτα από καταπληκτική σέντρα του Ντιντιέ Ντομί από τα αριστερά!

Θυμηθείτε το ματς:

Ξέσπασε με έξι γκολ!

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα το 1973 σημείωσε τα 6 από τα 102 γκολ που σημείωσε όλη τη χρονιά, απέναντι στο Αιγάλεω...