Με Ζάχοβιτς στις καθυστερήσεις

Πέμπτη, 13 Φεβρουαρίου 2014 - 12:00

Πάρα πολύ σημαντική η νίκη του Ολυμπιακού με 0-1 επί του Πανιωνίου σαν σήμερα, 13 Φεβρουαρίου 2000. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πετύχει γενικότερα μερικές πάρα πολύ σημαντικές νίκες εκείνη τη σεζόν και μία από αυτές σημειώθηκε στη Νέα Σμύρνη.

Δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Θρύλος βρισκόταν στην επίθεση. Μετά από σύγχυση, ο Ζάχοβιτς βρέθηκε μόνος του και κατάφερε να σπρώξει την μπάλα προς τα δίχτυα, δίνοντας τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στον Ολυμπιακό.

Αυτή η νίκη, μαζί με το 1-0 επί του Ηρακλή και το 2-2 επί του ΠΑΟ εκείνη τη σεζόν, ήταν ίσως από τους πιο σημαντικούς βαθμούς όλης της σεζόν στην προσπάθεια του Θρύλου να φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου.

Πλάκα στα καρντάσια!

Μέσα σε οκτώ λεπτά, ο Θρύλος «καθάρισε» τον ΠΑΟΚ στο Ολυμπιακό στάδιο και τον έστειλε σπιτάκι του.

Νίκη με «πιστολέρο»

Με μια απίστευτη γκολάρα του Μήτρογλου, ο Ολυμπιακός «απέδρασε» πέρυσι από την Τρίπολη.