Πλάκα στα καρντάσια!

Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2014 - 14:28

Σεζόν 2001-02 και ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε σαν σήμερα, 17 Φεβρουαρίου στο ΟΑΚΑ τον πολυλογά απ' τον Βορρά.

Ήταν τόσο εμφανής η κυριαρχία του Θρύλου, που δεν χρειάστηκε παραπάνω από οκτώ λεπτά προκειμένου να «καθαρίσει» τον αντίπαλό του.

Το τελικό 3-2 δεν αποτυπώνει σε καμία περίπτωση την εικόνα του αγώνα, καθώς ο Θρύλος θα μπορούσε να έχει κλείσει το πρώτο ημίχρονο ακόμα και προηγούμενος με 5-0.

Το 1-0 έγινε στο 9' από καταπληκτική ενέργεια και βολίδα του Τζιοβάνι που κόντεψε να τρυπήσει τα δίχτυα. Το 2-0 από γκολάρα του Γιαννακόπουλου στο 14', ενώ το πάρτι συνεχίστηκε στο 17' από τον Τζόλε.

Ο ΠΑΟΚ ναι μεν μείωσε με τον Γεωργιάδη σε 3-2 (54', 58'), αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον πρωταθλητή Ελλάδας.

Τεσσάρα για ρεβάνς!

Ο Θρύλος «διαλύει» τον Ατρόμητο με 4-1 σαν σήμερα το 2007, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.