Τα σάρωσε όλα ο Χρήστου (pic)

Κυριακή, 8 Απριλίου 2018 - 21:17

Το τρίτο του χρυσό κατέκτησε το απόγευμα ο Απόστολος Χρήστου στο γκόλντεν τουρ της Μασσαλίας και πάλι σε αγώνισμα του υπτίου, στα 200μ. με χρόνο 2:00.74. Δεύτερος ο Γάλλος Μπεντέλ Πωλ με 2:01.34 και τρίτος ο Γάλλος Μπρεφουελ Σιμόν με 2:01.63

Ο Απόστολος Χρήστου σήμερα το πρωί κολύμπησε τα 200μ. στο ύπτιο σε 2:03.82 και πέρασε στον τελικό τρίτος σε επίδοση πίσω από τον Γιόχαν Εντογιέ Μπρουάρ (2:01.81) και τον Πολ Γκάμπριελ Μπεντέλ (2:02.98).

Μετάλλιο κατέκτησε και ο Ρωμανός Αλυφαντής ο οποίος στον τελικό των 100μ. πρόσθιο τερμάτισε δεύτερος με χρόνο 1:01.96. Ο 32χρονος αθλητής του Ολυμπιακού είχε βρεθεί μια ανάσα μακριά από το βάθρο και στα 50μ πρόσθιο, όπου κατέλαβε την 4η θέση με χρόνο 28.48. Στον προκριματικό κολύμπησε την απόσταση σε 28.44, έχοντας την τρίτη καλύτερη επίδοση.

Τέλος, η Μάρθα Μάτσα, στα 50μ πεταλούδα, ήταν 7η κάνοντας 28.05, ενώ στον προκριματικό η αθλήτρια του Ολυμπιακού είχε κάνει 28.11 και στα 100μ ελεύθερο ήταν τρίτη στον τελικό Β κολυμπώντας την απόσταση σε 57.44.

Δείτε και την χαρακτηριστική ανάρτησή του μετά την κατάκτηση και του τρίτου μεταλλίου:

End of the FFN Golden Tour Camille Muffat with three gold medals!!! #ffngoldentour #charity4u

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Apostolos Christou® (@apostolos_christou) στις

Τη νίκη που θα τον κρατήσει στην κορυφή στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος θέλει ο Ολυμπιακός στο Ρέντη. Live στο gavros.gr στις 17:00 / ΕΡΤ3.

Σαρώνει τα χρυσά ο Χρήστου!

Ο Πρωταθλητής του Ολυμπιακού πρώτος και στα 100μ. ύπτιο στο Γκόλντεν Τουρ «Καμίλ Μουφά», έπιασε το όριο για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.