Ντουντούκα
Αυτά δεν γίνονται!!!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Στους Μεσογειακούς ο Τριβυζάς!

Στους Μεσογειακούς ο Τριβυζάς!
Πέμπτη, 14 Ιουνίου 2018 - 17:37

Με δυνατή αποστολή θα λάβει μέρος στους Μεσογειακούς αγώνες, που θα διεξαχθούν στην Ταραγόνα (27-30 Ιουνίου), η Εθνική μας ομάδα στίβου.

Στην Ισπανία, θα δώσει το «παρών» και ο Πάνος Τριβυζάς του Ολυμπιακού, ο οποίος θα τρέξει στα 200μ. και στα 4Χ100μ. Ο ταχύτατος σπρίντερ θα εκπροσωπήσει το Θρύλο και στοχεύει, όπως πάντα, στη διάκριση!

Αναλυτικά, η ελληνική αποστολή:

ΑΝΔΡΕΣ

200μ., 4Χ100μ.: Παναγιώτης Τριβυζάς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

100μ., 4Χ100μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Ευθύμιος Στεργιούλης (Παναξιακός)

800μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΓΣ Κηφισιάς)

1.500μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός)

5.000μ.: Μάρκος Γκούρλιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Γιώργος Τάσσης (ΑΕΚ)

Ημιμαραθώνιος: Χρήστος Καλλίας (ΑΟ Μυκόνου), Κώστας Γκελαούζος (ΠΑΟ)

3.000μ. στιπλ: Νίκος Γκότσης (ΣΑΚΑ)

110μ. εμπ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας)

400μ. εμπ.: Κώστας Νάκος (ΓΣ Τρικάλων)

Υψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομ.), Αντώνης Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής)

Μήκος: Τάσος Γαλαζούλας (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Μιχάλης Μερτζανίδης (ΑΟ Ηφαίστεια)

Σφαιροβολία: Νίκος Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων), Κυριάκος Ζώτος (ΑΣΣ Ηρακλής)

Δισκοβολία: Γιώργος Τρέμος (ΓΕΑ Τρικάλων), Ιάσωνας Θανόπουλος (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κ.)

4Χ100μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

100μ., 4Χ100 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης)

200μ., 4Χ100 μ.: Γρηγορία Κεραμιδά (ΑΣΣ Ηρακλής)

400μ.: Άννα Βασιλείου (ΓΕΗ), Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕΗ)

800μ.: Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)

1.500μ.: Αθηνά Κοΐνη (ΓΕΑ Τρικάλων), Ανθή Κυριακοπούλου –Κοραϊνη (ΓΣ Γλυφάδας)

5.000μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Γλυφάδας)

Ημιμαραθώνιος: Ελευθερία Πετρουλάκη (ΑΟ Μυκόνου)

100μ. εμπ., 4Χ100 μ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)

400μ. εμπ.: Ελπίδα Τόκα, (ΣΔΥ Αργολίδας), Έφη Θεοδώρου(Νεάπολη Χαλκίδας)

Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)

Μήκος: Λίλη Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας)

Τριπλούν: Αλβερτσιάν Χριστίνα (Ελ. Βενιζέλος ΓΣ)

Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας)

Σφυροβολία: Κατερίνα Βαμβουκάκη (Ζευς Τρικάλων)

4Χ100μ.: Κατερίνα Σαρρή (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Κυριακή Σαμάνη (Αίολος Μακεδονίας)

Γ.Κ.

Διαβάστε επίσης