«Αντίο» Ταραγόνα με 48 μετάλλια!

Κυριακή, 1 Ιουλίου 2018 - 18:58

Επιτυχημένη ήταν η παρουσία των Εθνικών μας ομάδων στους Μεσογειακούς αγώνες στην Ταραγόνα.

Η Ελλάδα ολοκλήρωσε τη συμμετοχή της στην έκτη θέση με 48 μετάλλια, εκ των οποίων δώδεκα χρυσά, 14 ασημένια και 22 χάλκινα. Ουσιαστικά, κατέκτησε 16 μετάλλια σε 27 αγωνίσματα που έλαβε συμμετοχή!

Μάλιστα, με την μεγάλη βοήθεια των αθλητών και αθλητριών του Ολυμπιακού, έφτασε τα 787 μετάλλια από το 1951, από την πρώτη δηλαδή διοργάνωση στην Αλεξάνδρεια!

Γ.Κ.

Ο Ολυμπιακός είναι ο απόλυτος κυρίαρχος της πισίνας. Κατέκτησε το 59ο πρωτάθλημα της ιστορίας του και 23ο σερί! Πρωταθλητές σε Άνδρες, Γυναίκες και Γενική Βαθμολογία.

Νέο χρυσό για Χρήστου

Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού πήρε ένα ακόμα χρυσό μετάλλιο στο ΕθνικόΠρωτάθλημα παίρνοντας την πρώτη θέση στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 00:25.55.

Δεν «μασάει» η Απλαντή!

Η κολυμβήτρια του Θρύλου κέρδισε χάλκινο μετάλλιο με ατομικό ρεκόρ παρότι κολυμπούσε με σκωληκοειδίτιδα.