Βαριά βιομηχανία πρωταθλητών! (videos + photo)

Παρασκευή, 21 Μαΐου 2021 - 09:58

Ο Απόστολος Χρήστου και το χάλκινο στη Βουδαπέστη είναι μία ακόμη απόδειξη για το ποιος τιμάει την Ελλάδα, στον αθλητισμό… Ο Έλληνας πρωταθλητής του Ολυμπιακού κατέκτησε, ως γνωστόν, το χάλκινο μετάλλιο, στα 100μ. ύπτιο και απέδειξε ξανά ότι ο Ολυμπιακός τιμά την Ελλάδα, σε όλο το φάσμα του αθλητισμού, όταν την εκπροσωπεί στο εξωτερικό.

Ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός αναφέρει: Ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση για τον Απόστολο Χρήστου, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης της Βουδαπέστης. Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού, τερμάτισε στην 3η θέση στον τελικό των 100 μέτρων ύπτιο, με επίδοση 52.97 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο!

Ο Χρήστου που για δεύτερη συνεχόμενη σειρά, τερμάτισε με χρόνο κάτω από τα 53’’ έχει και το Πανελλήνιο ρεκόρ από την χθεσινή (σ.σ. προχθεσινή) κούρσα του, στον ημιτελικό, με χρόνο 52.77!

Αυτό είναι συνολικά το 3ο Χάλκινο μετάλλιο που κατακτά ο Έλληνας κολυμβητής, σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Θρύλος παντού… Θρύλος σε κάθε μορφή του αθλητισμού… Θρύλος της Ελλάδας!