Εύκολα το «3 στα 3» ο Ερυθρός Αστέρας

Παρασκευή, 9 Αυγούστου 2019 - 23:58

Μία ακόμα νίκη, την τρίτη κατά σειρά πήρε ο Ερυθρός Αστέρας. Οι «ερυθρόλευκοι» του Βελιγραδίου επικράτησαν με 2-0 εντός έδρας της Μλάντοστ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα και έτσι παραμένουν στην κορυφή μαζί με τις Βοϊβοντίνα και Μπάκα Τόπαλα.

Παράλληλα, η ομάδα του Ερυθρού σε ένα ακόμα ματς δεν δέχθηκε τέρμα, έχοντας συντελεστή τερμάτων μέχρι τώρα 6-0.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βούλιτς, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γέβτοβιτς μετά από ασίστ του Γκάγιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ερυθρός Αστέρας: Μπόργιαν, Μποακιέ, Γκάγιτς, Ίβανιτς (80’ Κρίστοβιτς), Γάντερ, Γέβτοβιτς, Πανκόβ, Πέτροβιτς, Σίμιτς, Βούλιτς, Μπάμπιτς

Μλάντοστ: Ρόσιτς, Άντριτς, Ελιομάρ (46’ Πέσιτς), Λέκοβιτς, Μίσεβιτς, Μιλόσεβιτς, Πάβλοβιτς, Ραντινόσεβιτς, Σατάρα, Σέκουλιτς, Σέλενιτς (62’ Σουράκα).