Ο απολογισμός της Ακαδημίας βόλεϊ (vid)
Επτά νίκες σε επτά αγώνες είχαν τα τμήματα βόλεϊ του Ολυμπιακού σχετικά με τις Ακαδημίες στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΔΑ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:
Σάββατο 22/10
Παίδες
ΠΟΚ έσπερος - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0 - 3
Δημούδης Κώστας, Ζωγραφάκης Δημήτρης, Κοβάτσεβ Νίκος, Μαγγανάς Πέτρος, Μελιγγιώτης Σπύρος, Μπαρμπούνης Σπύρος, Μπεζάνι Τζούλιο, Συναδινός Σωτήρης, Στράτος Απόστολος
Προπονητής : Καμπερίδης Κυριάκος
Κορασίδες Α’
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3 - 0
Αδαμοπούλου Χριστίνα, Γκιούρδα Έλενα, Ζαμπάτη Όλγα, Ζουμίδη Έρικα, Καίσαρη Πολυξένη,
Λαναρά Μαρκέλα, Λιόλιου Γεωργία, Μικέλη Μαρία, Μπακιρτζογλου Μαριλία, Πετροπούλου Δήμητρα, Τσαλικούση Θένια, Ψαρράκη Αφροδίτη
Προπονητής : Σαραντίτης Σπύρος
Κορασίδες Β’
Ολυμπιακός - Α.Ο Αιγάλεω 3 - 2
Αποστολάτου Ελένη, Γκιόκα Ελένη, Δήλερη Δήμητρα, Ζγούρη Μαρία, Καρακώστα Αλεξάνδρα, Κορέλη Φιλίππα, Μουγιάκου Ελένη, Πετρίδη Αννέτα, Σεϊταρίδη Ελευθερία, Στύλιου Νικολίνα, Τσιρογιάννη Γιάννα, Φιρλίγκου Παναγιώτα
Προπονητής : Ζωγραφάκης Μανώλης
Κυριακή 23/10
Κορασίδες Δ’
Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0 - 3
Βίκτωρ Φαίη, Κουτσονικολή Ευφροσύνη, Λιάκου Βασιλική, Παναγιωταράκου Ράνια, Σαββίδου Ελένη, Τζιωβαρίδου Νεφέλη, Τσάνι Έλένι, Τσίτουρα Δήμητρα, Τσουμπρή Μαριάννα, Φαρμακίδου Ζωή
Προπονητής : Τσαγκαλίδου Ιωάννα
Έφηβοι
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣ Ακάδημος Αργυρούπολης 3 - 0
Δασκαλέρος Γιώργος, Δημούδης Κώστας, Ζωγραφάκης Δημήτρης, Κοβάτσεβ Νίκος, Μαγγανάς Πέτρος,
Μελιγγιώτης Σπύρος, Μελιάδης Γρηγόρης, Μπαρμπούνης Σπύρος, Μπεζάνι Τζούλιο, Συναδινός Σωτήρης, Στράτος Απόστολος
Προπονητής : Κυριακάκης Σπύρος
Νεανίδες
ΑΠΣ Άρης Αμφιάλης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0 - 3
Αδαμοπούλου Χριστίνα, Γιώτα Αφροδίτη, Γκιούρδα Έλενα, Ζαμπάτη Όλγα, Ζουμίδη Έρικα,
Καίσαρη Πολυξένη, Λαναρά Μαρκέλα, Λιόλιου Γεωργία, Μικέλη Μαρία, Μιλεντίγιεβιτς Έλενα, Μπακιρτζογλου Μαριλία, Πετροπούλου Δήμητρα, Τσαλικούση Θένια, Ψαρράκη Αφροδίτη
Προπονητής : Τσακιρόπουλος Αντώνης
Κορασίδες Γ’
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Γ.Σ Ηλιούπολης 3 - 1
Γκιούρδα Στέλα, Δελή Θωμαϊς, Καλακίδη Θεοδώρα, Καλλιγά Κων/να, Μαλατρά Δήμητρα, Μερακλή Μαριέτα, Μυλωνά Ανδρομάχη, Παπαδιά Δανάη, Ρέκα Αθηνά, Χριστοπούλου Ζωή
Προπονητής : Καμπερίδης Κυριάκος