Ντουντούκα
Όσοι δεν είναι υπερήφανοι και χαρούμενοι, δεν θα φοράνε αυτή τη φανέλα!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Μέλος της καλύτερης επτάδας της αγωνιστικής ο Πετρέας

Μέλος της καλύτερης επτάδας της αγωνιστικής ο Πετρέας
Πέμπτη, 7 Δεκεμβρίου 2017 - 18:35

Στην καλύτερη επτάδα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volleyleague, βρίσκεται ο Γιώργος Πετρέας. Ο Κεντρικός του Ολυμπιακού, ήταν εξαιρετικός στη νίκη του Θρύλου με 3-0 σετ κόντρα στον Ηρακλή έχοντας 13 πόντους, με το απόλυτο των 8/8 επιθέσεων, ενώ είχε και πέντε μπλοκ.

Παράλληλα, MVP της αγωνιστικής ψηφίστηκε ο Μανώλης Δημητριάδης της Νίκης Αιγινίου.

Αναλυτικά ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΤΗΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2017-18

MVP ΒΙKOΣ COLA: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)

ΚΑΛΥΤΕΡΗ 7ΑΔΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 2017-18

ΜVP: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)

Πασαδόρος: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)

Διαγώνιος: Νίκος Παλέντζας (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)

Λίμπερο: Δημήτρης Κωνσταντινίδης (ΠΑΟΚ)

Κεντρικοί: ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΤΡΕΑΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Τάσος Γάτσης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)

Ακραίοι: Αντρέι Ρίστιτις (Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Αργύρης Μαυροβουνιώτης (Νίκη Αιγινίου)

Δεύτερη 7αδα της 6ης αγωνιστικής 2017-18:

Πασαδόρος: Φερνάντο Μοράλες (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)

Διαγώνιος: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)

Λίμπερο: Μπόγιαν Ραΐκοβιτς (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)

Κεντρικοί: Θεόδωρος Βουλκίδης (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός), Νίκος Χριστόφας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Ακραίοι: Ζένια Γκόρτσανιουκ (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου), Σωτήρης Σωτηρίου (ΠΑΟΚ)

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΝ 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2017-18:

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Κωνσταντινίδης) - Ηρακλής Χαλκίδας (Τιάγκο Γκελίνσκι)

Εθνικός ΟΦΠΦ (Κυριάκος Σπυριούνης) - ΑΟ Φοίνικας Σύρου (Τάσος Γάτσης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΤΡΕΑΣ) - Ηρακλής Πετ. (Νίκος Ελευθερίου)

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός (Νίκος Παλέντζας) - Παναθηναϊκός (Χρίστος Μπέλος)

ΑΟΠ Κηφισιάς (Νικήτας Εφραιμίδης) - Νίκη Αιγινίου (Μανώλης Δημητριάδης)

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση (Βασίλης Κωστόπουλος) - Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Αντρέι Ρίστιτς)

Οι Mvp Βικος Cola Της Αγωνιστικης Περιοδου 2016-17

1η αγωνιστική: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)

2η αγωνιστική: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου)

3η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

4η αγωνιστική: ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΜΕ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.)

5η αγωνιστική: Τέιλορ Χαντ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)

6η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)

Διαβάστε επίσης

Το πρόγραμμα της Ακαδημίας βόλεϊ

Το πρόγραμμα της Ακαδημίας βόλεϊ

Οι υποχρεώσεις των τμημάτων της Ακαδημίας βόλεϊ του Ολυμπιακού που λαμβάνουν μέρος στα αντίστοιχα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α συνεχίζονται με αμείωτους ρυθμούς.

ΘΡΥΛΟΣ και στο βόλεϊ

ΘΡΥΛΟΣ και στο βόλεϊ

Μια σπουδαία νίκη επί της Τουρ σημείωσε χθες ο Ολυμπιακός. Ανεβαίνει ξανά τα σκαλοπάτια της καταξίωσης...

Πάντα κοντά ο Κουντούρης

Πάντα κοντά ο Κουντούρης

Ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη στήριξε τη ανδρική ομάδα βόλεϊ του Θρύλου στον αγώνα με την Τουρ και στο τέλος του παιχνιδιού πανηγύρισε μαζί με τους ΓΑΥΡΟΥΣ τη μεγάλη νίκη!