Στη Volleyleague η Θέτις Βούλας

Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2018 - 21:24

Μετά από τη νίκη της επί του Μεσσαρά και την ήττα του Ηλυσιακού από την ΑΕΚ, η Θέτις Βούλας, έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει το εισιτήριο ανόδου για την Volleyleague, των Γυναικών της επόμενης περιόδου.

Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Μεσσαρά στην Κρήτη, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Ηλυσιακού στα Ιλίσια.

Έτσι, με τρεις αγωνιστικές να απομένουν η Θέτις αποσπάστηκε με 10 βαθμούς από την ομάδα των Ιλισίων και εξασφάλισε την άνοδό της στη Volleyleague των Γυναικών για την επόμενη περίοδο. Ο σύλλογος της Βούλας ξεκίνησε από την αρχή ως ένα από τα φαβορί για την άνοδο και με την εικόνα της στο γήπεδο επιβεβαίωσε αυτόν τον τίτλο.

Μετά από 19 αγώνες η ομάδα της Λυκογιάννη έχει μόλις μία ήττα, αυτή της 15ης αγωνιστικής απέναντι στη ΧΑΝΘ με 3-2 σετ, δείγμα της ανωτερότητας της κόντρα στις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας. Εκείνο όμως που πρέπει να επισημάνουμε είναι και την εντυπωσιακή της παρουσία στα οργανωτικά θέματα.